Marta beigās Dānijā tika atvērta Eiropā pirmā termoelektrostacija, kura apvieno saules koncentratora darbu ar iekārtu, kas darbojas, pamatojoties uz Rankīna ciklu. Projekts tika realizēts ar Dānijas valsts energotehnoloģiju attīstības atbalsta programmu.

Iekārta ražo 10 MWh enerģijas un ir paredzēta Brønderslev pilsētas, kurā ir aptuveni 4600 patērētāju, centrālapkurei. Tā nomainīja staciju, kas strādāja ar gāzi. Jaunā stacija satur 2 biomasu sadedzinošus katlus 10 MW, trīs ģeotermālus siltumsūkņus, kā arī saules iekārtu.

Saules stacija ir 27 000 kvadrātmetru platforma, uz kuras atrodas spoguļu 40 rindas, kas, atstarojot gaismu, uzsilda termisko eļļu līdz 330 ° C. Savukārt ar eļļu sildāmais kontūrs tiek izmantots siltuma novadīšanai Turboden iekārtas ORC kontūram, kas ražo 3,8 MW elektroenerģijas, kā arī tīkla tiešai ūdens sildīšanai. Sistēma var pārslēgties starp tīras siltumenerģijas ražošanas veidiem un siltuma un elektroenerģijas koģenerāciju maksimumslodzes periodos. Paredzēts, ka saulainās dienās sistēma varēs saražot 16,6 MWh.

Turboden iekārtas ļauj konvertēt no saules iekārtām nākošo siltumu elektrībā, izmantojot augstas efektivitātes termodinamisko ciklu. Turklāt iespējamais jaudas diapazons ar vienu saules koncentratora palīdzību sasniedz 20 MW

Turboden iekārtu priekšrocība, lietojot ar saules stacijām, ir:

  • Iespējama ātra adaptācija slodzes maiņas gadījumā
  • Integrācijas vienkāršība ar koģenerācijas iekārtām, kā arī iekārtām, kuras darbojas, izmantojot biomasu
  • Iespējama minimālā slodze 10 %
  • Dzesēšana, izmantojot sauso ūdens dzesinātāju: nav nepieciešams izmantot ūdeni
  • Iespēja pieslēgt nelielas jaudas saules koncentrātoriem

Mūsu kompānija ir Itālijas ražotāja Turboden oficiālais pārstāvis. Mūsu speciālisti palīdzēs izvēlēties ORC iekārtu Jūsu izmantošanai – vai tā būtu saules stacija vai siltuma pārpalikums. Mēs palīdzēsim ražot vēl vairāk tīrās enerģijas – griezieties!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *