Atskatoties uz aizvadīto gadu, ar pārliecību var teikt, ka atjaunojamo enerģijas avotu patieso ilgtermiņa panākumu var nodrošināt izrāviens digitālā tīkla attīstībā.

Attēlošana vienotajā tīklā, sensoru integrācija un datu analīze sadalītajai ģenerācijai, ražojamās enerģijas pārvaldības interaktīvās sistēmas – tas viss attiecas uz progresīvajām tehnoloģijām šodien, bet rīt var kļūt par komunālo uzņēmumu, enerģijas ražotāju, sistēmu operatoru darba standartu. Jau tagad kļūst skaidrs, kādā tieši veidā divvirzienu sakaru sistēmas var tikt izmantotas enerģijā. Tas savukārt ļaus atjaunojamajiem enerģijas avotiem ieņemt pārliecinošākas pozīcijas.

Aizvadītā gada gaitā gudrie invertori lieliski rekomendējuši sevi izmantošanā ar saules enerģijas sistēmām, kļūdami par obligāti pielietojamiem atsevišķos reģionos. Atšķirībā no saviem priekšgājējiem, tie ļauj labāk saglabāt stabilu izeju tīklā, koriģējot frekvences un sprieguma vērtības. Perspektīvā to izmantošana iespējama vispārējā komunālajos uzņēmumu līmenī, kas ļaus radīt jaunus standartus darbībai ar tīklu.

Aizvien lielāku izplatību gūst arī gudrie tīkli, kuri ļauj reālajā laikā kontrolēt enerģijas ražošanu no visiem avotiem  – savienojot globālās iekārtas vienu ar otru, kā arī ar nelielām mājas saules stacijām, privātajiem vēja ģeneratoriem un tā tālāk. Šāds tīkls ļauj uzņemt esošo alternatīvo enerģijas avotu aktuālos rādītājus, novērtēt tās efektivitāti, pārvaldīt sadali.

 

Skotijā aizvadītajā gadā sevi veiksmīgi parādīja tā saucamā “aktīvā tīkla pārvaldība”: patēriņa pārvaldības, lielas enerģijas krātuves un datu monitoringa un kontroles programmatūras integrētā sistēma. Sagaidāms, ka projekts turpināsies, veiksmīgi demonstrējot un ieviešot sistēmu Lielbritānijas tīklu līmenī.

Gudrie invertori, tīkla pārvaldības sistēmas – tās visas ir digitālās izstrādes, kuru jaunajā gadā būs vēl vairāk. Ir svarīgi saprast, ka bieži vien, lai apmierinātu gala patērētāju prasības, jautājums ir ne tikai par ražojamās enerģijas apjomu kā tādu, bet gan tās lietpratīgā pārdalē. Un tas dod cerību, ka pieeja atjaunojamo enerģijas avotu energoefektivitātes novērtējumam var  tikt pārskatīts.

Vēlreiz – Laimīgu jauno gadu!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *