Ne tik sen mūsu speciālisti kopā ar Baltkrievijas uzņēmumu pārstāvjiem veica braucienu uz kompānijas Parat elektrodu katlu ražotni, bet Altenergy kļuva par ražotāja oficiālo pārstāvi NVS teritorijā. Bet tagad par visu pēc kārtas.

Pirms kāda laika mūsu kompānija sāka aktīvi attīstīt jaunu virzienu: kompleksie projekti, kuru pamatā ir elektrodu tvaika un ūdens sildīšanas katli. Šādas iekārtas tiek izmantotas galvenokārt tur, kur ir nestabils spriegums (piemēram, vēja ģenerācija vai saules enerģija), kur nav iespējams piegādāt tradicionālo degvielu (sprādzienbīstama ražošana, ieguves rūpniecība), kā arī tad, ja ir lieka lēta elektroenerģija. Pēdējais gadījums ir tieši aktuāls mūsu kaimiņvalstij: Baltkrievijai. Sakarā ar to, ka 2019.g. ekspluatācija tiks nodota BelAES, enerģētiskās organizācijas aktīvi meklē jaunus paņēmienus darbam ar elektroenerģiju.

Parasti pilsētas centrālapkure un elektroapgāde tiek nodrošināta ar TEC jaudām, kuras darbojas, izmantojot neatjaunojamos resursus, tādus kā gāze vai mazuts, kas negatīvi ietekmē ekoloģiju. Neskatoties uz to, ka atomenerģija ļauj ražot elektrību ar tīru (protams, vienīgi izmešu neesamības nozīmē) paņēmienu, vairāku iemeslu dēļ starp dienas spriegumu un spriegumu, kuru nakts laikā dod AES, gaidāms kritums, kas rada papildu problēmas patērētājiem. No otras puses, šādu elektroenerģiju ir lietderīgi izmantot siltuma

ģenerēšanai, bet tas prasa speciālu aprīkojumu. Elektrodu katli atrisina abus uzdevumus. Pateicoties iespējai operatīvi pielāgoties ienākošajam spriegumam (mazāk par 1 minūti iesildītā stāvoklī), katli komplektā ar akumulatoru tvertnēm var nodrošināt stabilu elektroapgādi. Turklāt elektrodu katli ļauj ražot karstu ūdeni un tvaiku bez kaitīgiem izmešiem atmosfērā: ūdens sasilst nevis uz tās tiešas sildīšanas rēķina, bet gan uz pašu tās molekulu kustības ātruma palielināšanas rēķina.

Mūsu galvenais partneris elektrodu katlu jomā – Norvēģijas kompānija Parat Halvorsen, vadošais risinājumu piegādātājs siltuma un tvaika apgādes jomā. Viņu galvenā specializācija – elektrodu ūdens sildīšanas un tvaika katlu izgatavošana. Birojs un rūpnīca atrodas gleznainā Flekkefjord pilsētā. Tiešu uz turieni arī devās Baltkrievijas uzņēmumu speciālisti kopā ar mūsu kolēģiem. Par ceļojuma nākamo pieturu kļuva darbojošais objekts Dānijā. Parat elektrodu katli tiek izmantoti uzņēmumos Dānijā, Vācijā un Norvēģijā. Konkrēti referenta apmeklētāja objektā veiksmīgi funkcionē divi ūdens sildīšanas katli ar jaudu 40 MW. Brauciena galvenais mērķis bija iepazīšanās ar ražotni, tehnikas un tās ekspluatācijas īpatnību precizēšana – tieši to arī guva visi delegācijas dalībnieki. Jo, kā zināms, labāk vienu reizi redzēt, nekā simt reizes dzirdēt. Turklāt mūsu speciālistiem izdevās panākt vienošanos ar ražotājiem par dīlera pilnvarām VNS teritorijā.

Mēs ceram, ka šāda iedziļināšanās ārvalstu pieredzē ļaus mūsu kaimiņiem vēl plašāk izskatīt elektroenerģijas izmantošanas iespējas. Bet pavisam drīz sīkāk par elektrodu katlu darbību un kompāniju Parat varēs lasīt mūsu vietnē sadaļā Produkti!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *